Galleries

 

AH35

AH35 to projekt gotowy całorocznego, parterowego budynku rekreacji indywidualnej przeznaczony do okresowego wypoczynku o powierzchni zabudowy do 35m2. Obiekt zaprojektowano zgodnie z wymaganiami stawianymi w warunkach technicznych domom jednorodzinnym, dzięki czemu łatwo można przeprowadzić procedurę zmiany sposobu użytkowania na niewielki budynek mieszkalny. 

Projekt jest próbą zdefiniowania minimalnej przestrzeni mieszkalnej potrzebnej do zaspokojenia codziennych potrzeb. Ponadczasowa, oswojona forma budynku wraz z kontekstualnym użyciem materiałów zewnętrznych potrafi niezauważenie wpisać się w wiele różnych miejsc. Zarówno jako drugi dom, w ogrodzie na większej działce, dla starszego rodzica, samotnia, miejsce do pracy zdalnej czy też w zestawieniu z naturalnym krajobrazem, z dala od zgiełku dom weekendowy nad jeziorem lub w lesie. 

AH35/A
Wersja podstawowa z drabiną na antresolę.

 

AH35/B
Wersja ze schodami na antresolę i zlokalizowaną pod nimi kuchnią.

 

AH35/C
Wersja ze schodami na antresolę i osobnym pomieszczeniem kuchennym.

 

Najważniejszym elementem domu jest dach, który zadasza biegnącą wokół całego wnętrza przestrzeń tarasową. To istotna w koncepcji domu przestrzeń pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem, pozwalająca na użytkowanie wnętrza  o różnych porach roku, latem jest naturalnym przedłużeniem wnętrza, które zacienia duże przeszklenia, zimą chroni przed deszczem, śniegiem i wiatrem. 

Dom zaprojektowano na planie kwadratu o bokach 5,9 x 5,9 m i podzielono na kolejne 4 kwadraty. Z całej przestrzeni wydzielono jeden z czterech kwadratów i przeznaczono go na pomieszczenia pomocnicze, takie jak łazienka, wnęka kuchenna, szafa. Tuż obok znalazło się miejsce prywatne, które za pomocą zwykłych zasłon można zmienić w intymną sypialnię lub pokój do pracy. 

Zlokalizowana na dwóch modułach (nad łazienką i strefą prywatną), niewielka antresola pozwala na umieszczenie na niej miejsca do zabawy dla dzieci i/lub dodatkowej przestrzeni do spania dla dwóch osób. 

AH35/A-P
wariant podstawowy domu  bez ścianki kolankowej  na antresoli.

AH35/A-K
wariant dodatkowy domu ze ścianką kolankową antresoli.

 

 

DANE LICZBOWE 

Powierzchnia zabudowy  35,00 m²
Powierzchnia użytkowa  30,54 m²
Powierzchnia całkowita  35,00 m²
Powierzchnia posadzki antresoli  13,80 m²
Powierzchnia antresoli (ścianka kolankowa)  06,10 m²
Wys. ścianki kolankowej  1,13 / 1,43  m
Kubatura brutto  238,21 m³
Ilość kondygnacji nadziemnych 1 + antresola
Długość zabudowy 5,90 m
Szerokość zabudowy 5,90 m
Wysokość budynku do kalenicy  6,25 m
Minimalne wymiary działki  15 m x 15 m

 

 

TECHNOLOGIA 

Drewniany, prefabrykowany dom posadowiony jest na żelbetowej płycie fundamentowej, która w zależności od warunków gruntowych i topograficznych leży na gruncie lub oparta jest na słupach i stopach fundamentowych. Powyżej płyty wszystkie elementy konstrukcji domu takie jak ściany, antresola, dach są drewniane. Taras wokół domu wykończono deskami drewnianymi. Prefabrykacja i konstrukcja szkieletowa budynku pozwala na precyzję i szybkość realizacji projektu. W zależności od uwarunkowań zewnętrznych budowa gotowego domu trwa od 6 do 12 tygodni.

Dach: gont z modrzewia syberyjskiego, płyty włókno-cementowe
Elewacja: sklejka wodoodporna, płyty włókno-cementowe,
Okna: drewniane, aluminiowe
Ogrzewanie: w standardzie elektryczne sterowane zdalnie uzupełnione o wolnostojący piec kominkowy.  

 

 

PROJEKT 

Projekt domu AH35 jest kompletnym opracowaniem wielobranżowym i składa się z części opisowej, rysunkowej i oświadczeń projektantów. Dokumentacja zawiera także kompletny projekt wnętrz wraz z zestawieniem elementów podstawowego wyposażenia.  

 

ZGŁOSZENIE / WNIOSEK O POZWOLENIE NA BUDOWĘ  

Zgodnie z Ustawą Prawo budowlane z września 2020 roku Budynki Rekreacji Indywidualnej  wymagają zgłoszenia. Projekt wymaga adaptacji przez uprawnionego projektanta do konkretnych warunków lokalizacji, takich jak nośność gruntu, lokalizacja przyłączy, itp. Kupujący występuje samodzielnie i na swój koszt z wnioskami o uzyskanie wymaganych decyzji administracyjnych niezbędnych do realizacji projektu takich jak decyzja o warunkach zabudowy (tam gdzie nie ma miejscowego planu zagospodarowania terenu), mapa do celów projektowych, badania podłoża gruntowego wraz z opinią geotechniczną. Zgoda autora na adaptację projektu udzielana jest jednorazowo w zakupionym projekcie. 

 

ZAPYTAJ O PROJEKT
info@analog-house.com