A3

Fragment koncepcji projektu  wnętrz domu A3 

więcej o projekcie: tutaj

 

W przeciwieństwie do ciemnej kolorystyki elewacji budynku, wnętrze zaprojektowano jako jasne, z białymi ścianami i sufitami oraz jasnoszarą posadzką betonową. Zadaszony taras zewnętrzny potraktowany został jako przedłużenie wnętrza i wykonany z tych samych materiałów co środek budynku.

 

Łazienka gościnna:

Koncepcja kolorystyczna łazienki jest konsekwencją przyjętej kolorystyki całego domu. Łazienka gościnna podzielona została na dwie skontrastowane ze sobą strefy funkcjonalne. Dla zapewnienia intymności w łazience tej zrezygnowano z okna na zewnątrz a doświetlenie naturalne zapewniono poprzez kwadratowy, otwierany mechanicznie świetlik, zlokalizowany w centralnej części pomieszczenia.

 

Pokój dziecka

Dzięki zlicowaniu okien z elewacją zewnętrzną powstały głębokie parapety wewnętrzne. Wysokość parapetów w części nocnej ustalono na wysokości 40 cm nad posadzką (poziom łóżek), co pozwoliło na ich wykorzystanie jako miejsca do siedzenia. Niski parapet pozwala dziecku na wczesny kontakt ze światem zewnętrznym.

W pokoju dziecka zaprojektowano indywidualne meble przy ścianie wejściowej do pokoju oraz w strefie okiennej. Indywidualnym elementem jest też mini ścianka wspinaczkowa dla dziecka. Pozostałe elementy wyposażenia pochodzą z oferty sklepu Ikea.

więcej o projekcie: tutaj