A2

Dom jednorodzinny
lokalizacja: okolice Koszalina
projekt: 2016-17
realizacja: 2017-2021

 

Dom zlokalizowany jest w okolicach Koszalina. Wjazd na działkę zapewniono od strony wschodniej z nieutwardzonej drogi publicznej. Dostęp do działki zapewniono poprzez bramę i furtkę zlokalizowaną na przeciwko wejścia głównego do budynku.

Zaprojektowany w kształcie wydłużonego prostokąta budynek o wymiarach 26,06 x 9,56 m zlokalizowano w północnej części działki, w optymalny sposób strefujący działkę na część publiczną od strony drogi i prywatną od strony ogrodu.

Główne wejście zaprojektowano na osi wschód-zachód, która biegnie przez środek budynku, a na której zaprojektowano dwukondygnacyjny taras, będący środkiem domu i elementem łączącym wnętrze z przestrzenią ogrodu. Oś północ-południe to mniej oficjalne połączenie, które zapewnia komunikację pomiędzy garażem, garderobą, spiżarnią i kuchnią.

 

architekt:
ANALOG, Koszalin
zespół projektowy: 
Rafał Taracha, Marta Furmańska, Kinga Zakościelna
model: 
Maciej Tryba

projekt wnętrz: 

Concept Architektura Wnętrz

status: 
w trakcie realizacji

 

 

Realizacja

 

27.01.2021 

Stan surowy zamknięty budynku. Widoczne na stropie parteru pasy to wzmocnienie konstrukcji stropu, które należało dodać w związku ze zmianą funkcji na piętrze budynku po wykonaniu parteru. Duża ilość przeszkleń i sposób ich umieszczenia pozwala nie tylko na bardziej dosłowne połączenie wnętrza z zewnętrzem ale zwiększa również wrażenie przestrzenności. Jadalnia, Pokój dzienny, taras, gabinet łączą się ze sobą w jedną przestrzenną sekwencję.

 

 

03.11.2020

 

 

08.01.2020

 

10.11.2017

 

 

Projekt Wykonawczy: 

 

 

Projekt Koncepcyjny 2: 

Na prośbę inwestora po wykonaniu parteru budynku projekt piętra został zmieniony. Pomniejszono powierzchnię wewnętrzną kondygnacji kosztem umieszczonych z dwóch stron tarasów. Równocześnie zmieniono materiały elewacyjne i kolorystykę budynku.

 

 

Projekt Koncepcyjny: 

Miejsce

 

One thought on “2016, A2”

Comments are closed.